Yatak ÖlçüleriPerakende Fiyatı
90×190 cm57,280 TL
90×200 cm57,895 TL
100×200 cm62,095 TL
120×200 cm69,905 TL
140×200 cm80,025 TL
160×200 cm92,050 TL
180×200 cm104,840 TL
200×200 cm114,095 TL

Karlstad

 Sizinle ve doğayla %100 dost…
 Doğadan gelen doğallık… İyi bir uykunun sizin için anlamını çok iyi bilen Karlstad yataklarında, her sabahı daha dinlenmiş ve daha mutlu karşılayacaksınız. İsveç’in rahatlatıcı ve dingin doğasından esinlenen bu özel dünyada çok daha sağlıklı uykular sizi bekliyor.
 
 Doğanın dengesi, uyku alışkanlığınızı da değiştiriyor. Malezya’da Hälsa için özel olarak yetiştirilen kauçuk ağacından üretilen ve %100 doğal yapısıyla her an rahatınızı düşünen ProLatex® ekolojik yapısı ile yatak içindeki hava dolaşımını destekliyor, iklimlendirmeyi dengeliyor. Esnek yapısı sayesinde uyku anında hareketlerinize ve değişen pozisyonunuza çok hızlı bir şekilde uyum sağlıyor, konforu en üst seviyeye taşıyor.

Açık kanallı nefes alan yapısı siz uyurken oluşan ısıyı tüm yüzeyine dağıtarak terlemenizi önlüyor. Her bir kanal üzerine uygulanan basınca bağımsız olarak tepki göstermesi sayesinde, yanınızda uyuyan kişi sizin hareketlerinizden rahatsız olmuyor, uykusu bölünmüyor.

Tamamen hijyenik ve güvenilir %100 doğal lateks, kimyasal bileşikler içermediğinden doğada biyolojik olarak çözünebiliyor.

Sadece doğal latekste bulunan açık kanallı yapısı ile doğal olarak nefes alabiliyor, mantar ve küf oluşumunu engelliyor. Doğal lateks, bu kanallar sayesinde bebeğiniz uyurken oluşan bölgesel fazla ısıyı tüm yüzeyine dağıtıyor, böylece terlemeyi önlüyor.

%100 Organik Pamuk “Çevreye ve insana saygı” bilinciyle GOTS (Global Organic Textile Standard) sertifikalı %100 organik pamuk ipliklerinden ekolojik olarak üretilen kumaş Avrupa standartlarında bir güven sunuyor.

Kimyasal ya da sentetik hiçbir madde içirmeyen lateks malzeme eco-INSTITUT® ve Oeko-Tex® sertifikalarıyla ekolojik ve zararsız olduğunu uluslararası akrediteye sahip enstitüler ile kanıtlıyor.

Oeko-Tex® İnsan sağlığına zarar verecek maddelerden arındırılan, kanserojen ve alerjen metaller içermeyen, azoik boya kullanılmayan ve cildi tahriş etmeyen yatak kumaşı; ekolojiye uygunluk açısından tekstil ürünleri hammaddelerine yönelik dünya çapında kabul görmüş bir test ve sertifikalandırma sistemi olan Oeko-Tex® belgesiyle öne çıkıyor.

“Karlstad” için 5 yorum

 • Visko diye yola çıktık Lateks aldık. yaysız yataklara alıştığım için tercih ettim memnunum. Her lateks aynı değil, doğallığından bir tek bu firmada emin oldum.

 • Lateks malzeme üzerine her türlü araştırmayı yaptım, tüm ürünleri inceledim. Çoğu firmada karşılaştığım can sıkıcı bir durum oldu. %100 lateks diyorlar ancak biraz bilinç sahibi olduğumu anlayınca “HR sünger de var. Şu var, bu var” şekline dönüyor cevap. Aslında içinde 4 cm lateks olan geri kalanı sünger olan yatağı bana tamamen lateks diye pazarlamaya çalışıyorlar. İncelediğim ürünler içerinde iki firmada tamamen lateks yatak bulabildim. Biri bu yatak. İki marka arasında ben halsadan yana tercihimi kullandım çünkü firma ve ürün beni daha tatmin etti.

 • Organik bir yatak araştırmasına girince Halsa ya ulaştım. Telefonla bilgi almak için aradım ama telefonda 25 dk konuşma neticesinde Ersan sağolsun beni ikna etti :). Mağazaya uğradım yatakları denedim 2 adet lateks yatak aldım. aldığım en iyi yatak.

 • Merhaba Sayın Müşterimiz,
  Aşağıdaki yazımız Hälsa Tarafından bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

  Piyasadaki ürünlerin içerisinde yer alan malzemelerden Lateks için kısa bir bilgilendirme yapmak istedik. Lateks, tamamen doğal bir malzeme olan kauçuk ağacının sütü ile üretilir ve Orjinal Lateks içerisinde hiçbir sentetik madde olmaz. Ana vatanı Malezya’dır.
  Piyasada 2 çeşit lateks yatak var. Biri içerisinde lateks kullanılmış yataklar diğeri ise sadece lateks yataklar. Lateks içeren yataklarda lateksin eser (az) miktarda ve orjinal olmayan (sentetik lateks) cinsinin kullanılmamış olmasına dikkat edin. Üründe Lateks adının geçmesi o yatağın fiyatını arttıracağı için bazen firmalar bu tarz malzemeleri pazarlama amaçlı kullanır. Ancak lateks var, lateks var. Karışık içerikli yataklarda lateksin miktarını veya orjinalliğini tespit etmeniz çok zordur. Satıcıya ve firmaya güvenirsiniz.

  %100 Lateks ve organik bir yatak kısa yoldan nasıl anlaşılır?
  Eğer yatak %100 Lateks ise en kolay anlaşılacağı yöntem yatağı kenarından tutup kaldırmaya çalışın. Yoğunluğu ve ağırlığı çok fazla ise ve ağırlığı size “Bu nedir yahu” dedirtiyorsa orjinal lateksi tespit ettiniz demektir. Herhangi bir yatağı 2 kişi taşıyabiliyorken lateks yatağı taşımaya 3-4 kişi gerekebilir. Ayrıca lateks malzemenin kendine özgü bir kokusu vardır. Bu kokuyu daha önce deneyimlediyseniz yatağı koklayarak içeriğinde lateks malzeme olup olmadığını anlayabilirsiniz.

  • Yaysız yatak almak için çıktığım yolda en memnun kaldığım yatak oldu. bir süredir kullanıyorum tavsiye ederim. Tamamen doğal bir ürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.